Son güncellenme tarihi: 25.09.2021
REHBERLER

10 Harika Küçük İşletme Fikri

Kendi küçük işletmenize sahip olmayı hiç hayal ettiniz mi? Hazırladığımız bu küçük işletme fikirleri yazımız size yardımcı olacak.

Küçük işletme kurmak istiyorsanız öncelikle harika bir iş fikri ile başlamalısınız. İhtiyacınız olan tek şey biraz ilham almak. Her şey, zamanla büyümek için alanı olan bir fikirle başlar.

Yeni bir iş kurma fikri her zaman heyecan vericidir. Ancak birçok fikir zaman, para ve risk gerektirir. Genel kanının aksine, iş kurmanın aslında birçok yolu vardır.

Kendi işinizi yürütmeye hazırsanız, İşte küçük bir yatırımla kendi başınıza başlayabileceğiniz iş fikirleri!

 

  1. KARİYER KOÇLUĞU

Bir kişinin yeteneklerini, güçlü yanlarını ve zayıf yönlerini tanımlama beceriniz var mı? Arkadaşlarınız ve meslektaşlarınız sizi motive edici tavrınız ve olumlu bakış açınızdan dolayı övüyor mu? Öyleyse, kendi kariyer koçluğu işinizi kurmayı düşünebilirsiniz.

Artan işsizlik oranı, birçok kişiyi bir sonraki kariyer adımlarını sorgulamaya ve daha tatmin edici ve güvenli kariyer arayışına bıraktı. İşsiz, serbest meslek sahibi olan veya günlük işlerinden memnun olmayan birçok kişi, bir sonraki işlerine rehberlik edecek kariyer danışmanlığı arıyor.

İşe bir kariyer koçluğu sertifikası alarak ve ardından kariyer koçluğu hizmetlerinizi farklı platformlarda tanıtarak başlayabilirsiniz.

 

  1. UYGULAMA GELİŞTİRME

Teknolojik işler yakın zamanda ortadan kalkmayacak ve yeni fikirler ortaya çıktıkça, bu kavramları hayata geçirmeye yardımcı olacak yetenekli uygulama oluşturuculara ve geliştiricilere ihtiyaç olacak

Uygulama geliştiricileri genellikle dünyanın her yerinden çalışabilir ve hizmetlerini çevrimiçi iş ilanlarında, serbest çalışanların ilan açtığı web sitelerde veya sosyal medya aracılığıyla tanıtarak pazarlayabilir.

 

  1. SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI

Keskin başlıklar ve göz alıcı görseller sizin için ikinci bir doğa ise, bir sosyal medya danışmanlığı tam size göre olabilir. Birçok şirketin sosyal medyadaki varlığını genişletme, iyileştirme ve daha genç, farklı kitleleri hedefleme ihtiyacı vardır. Hizmetlerinizi serbest çalışma sitelerinde sunabilir veya seçtiğiniz müşterilerle çalışmak için doğrudan kendinizi (sosyal medyayı kullanarak) tanıtabilirsiniz.

 

 

  1. EL YAPIMI ÜRÜNLER

Yerel olarak yaptığınız ve satın aldığınız el yapımı ürünlerle dolu küçük bir butik mağazaya sahip olduğunuzu hayal etmiş olabilirsiniz. İyi haber şu ki, artık birçok insan yerel el yapımı ürünlere ilgi duyuyor.

Siz de kendi e-ticaret mağazanızı oluşturabilir veya ürünlerinizi amazon.com. gibi e-ticaret sitelerinde satışa sunabilirsiniz. Her şeyi önceden planladığınız sürece bu, online bir marka başlatmanın ve el yapımı olan ürünlerinizin satışı için harika bir yol olacaktır.

 

  1. DANIŞMANLIK

Belirli bir konu (işletme, sosyal medya, pazarlama, insan kaynakları, liderlik, iletişim vb.) Hakkında bilgili ve tutkuluysanız, bir danışmanlık işi başlatmak kazançlı bir seçenek olabilir. Danışmanlık işinize kendi başınıza başlayabilir, ardından işinizi büyütebilir ve zaman içinde diğer danışmanları işe alabilirsiniz.

 

 

  1. ONLİNE EĞİTİM

Online eğitim ve öğretim yüksek talep gördüğü için bu kategori son derece geniştir. Öğretmenlik veya özel ders verme deneyiminiz varsa, kendi özel ders işinizi oluşturmak, özellikle bölgenizdeki okullar hala uzaktan eğitim veriyorsa mükemmel bir fikirdir.

 

Sanal eğitmen olmak için yalnızca akademik bir alan tercih etmek zorunda değilsiniz. Kendi YouTube veya diğer medya kanalınızı oluşturabilir ve yemek tarifleri, dans eğitimi, spor egzersizleri gibi birçok konuda eğitici videolar oluşturabilirsiniz. Tutkunuz ne olursa olsun, online öğretmenlere her zaman ihtiyaç vardır.

 

  1. METİN YAZARLIĞI

Biraz pazarlama bilgisine sahip doğal bir söz ustasıysanız, kendinizi serbest bir metin yazarı olarak geliştirebilirsiniz. Bloglar, web içeriği veya basın bültenleri yazsanızda, birçok şirket hizmetlerinizin karşılığını ödeyecektir. Müşterilerinizin, hedef kitlesinin çevrimiçi aramalarında zaten kullandığı belirli anahtar kelimeleri kullanarak bir strateji oluşturmasına yardımcı olmak için SEO bilginizi masaya getirerek değerinizi artırabilirsiniz.

Serbest metin yazarlığı, süreklilik açısından harika bir iştir, çünkü internet bağlantınız olduğu sürece çalışabilirsiniz. Kendi evinizin rahatlığında, hatta seyahat ediyorsanız yoldan bile idare edebileceğiniz bir iş olabilir. Yeterince geniş bir ağ kurarsanız ve memnun müşterilerden tavsiye alırsanız, tam zamanlı işiniz haline bile getirebilirsiniz.

 

  1. DİJİTAL PAZARLAMA

İnternetin önemi her geçen gün artıyor ve işletmelerin karmaşadan kurtulmasını ve kendilerini doğru şekilde pazarlamasını her zaman zorlaştırıyor. Dijital pazarlama hizmetleri her zaman talep görmektedir ve birçok küçük ve orta ölçekli şirket, maliyetli bir şirket içi ekip kurmaktansa dış kaynak kullanımını tercih eder. SEO, içerik pazarlaması, tıklama başına ödeme, web geliştirme veya sosyal medya yönetiminde kesintileriniz varsa, size evden çalışma özgürlüğü tanıyan bir iş fırsatınız olabilir.

Dijital pazarlama bir markanın önemli bir parçasıdır, bu nedenle müşterilerinizin pazarlama stratejilerindeki gelişmelere yanıt vermeniz çok önemlidir. Planları titizlikle stratejik hale getirmekten ve uygulamaktan hoşlanıyorsanız, dijital pazarlama sizin için doğru iş olabilir.

 

 

  1. T- SHİRT BASKI İŞİ

Keskin bir sanatsal anlayışınız varsa, bir t-shirt baskısı işini başlatmaktan zevk alabilir veya belki de başka birinin görsellerini alıp boş bir gömleğe serigrafi basmaktan hoşlanabilirsiniz. Her iki durumdada, bir t-shirt baskı kurulumu için yeriniz varsa, gerekli araçları kolayca edinebilir ve küçük işletmenizi başlatabilirsiniz.

 

 

  1. EVDE YEMEK SERVİSİ

Yemek pişirme konusunda bir hüneriniz varsa ve bunu yaratıcı bir çıkış noktası olarak görüyorsanız, ev tabanlı bir catering işletmesi açarak iyi bir gelir elde edebilirsiniz. İlk yatırım, kurulumun ne kadar büyük olmasını istediğinize bağlıdır. Örneğin, kendi başınıza yönetebileceğiniz daha küçük etkinliklerle işinizde daha ucuza başlayabilirsiniz

 

"Marka İsmi Bulurken Dikkat Edilmesi Gereken 8 Madde" yazımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

MARKANI HEMEN
ÜCRETSİZ SORGULA
20 Dakikada Başvuru için
Arayalım!
REHBERLER

Popüler Rehberler

Yeni İş Süreçlerinizde Size Destek Olacak Tüm Rehberlerimizi Görüntüleyin